Programing.BlogSky.com

چین در رایانه‌های دولتی و نظامی خود سیستم عاملی به نام «کیلین» نصب کرده که برای غیرقابل نفوذ بودن در برابر حملات اینترنتی سازمان‌های نظامی و جاسوسی آمریکا طراحی شده است.

به گزارش خبرگزاری بخش خبر شبکه فناوری اطلاعات ایرات از سایت ایسنا، ر اساس گزارش واشنگتن پست، وجود چنین سیستم عاملی به تازگی در طول جلساتی که شامل تشریح جزئیات نحوه آماده‌سازی دولت چین برای راه انداختن جنگ اینترنتی با آمریکا بود در کنگره فاش شد.

به گفته مقامات آمریکایی، «کیلین» از سال 2001 در حال ساخت بوده و نخستین رایانه‌هایی که از آن استفاده می‌کنند سرورهای دولتی و نظامی چین هستند که از سال 2007 تحت پوشش آن قرار گرفتند.

بر اساس گزارش این روزنامه، توانمندی‌های جنگ سایبر تهاجمی آمریکا در اصل برروی ضریب امنیت پایین رایانه‌های دولتی و نظامی چین به دلیل به‌کارگیری سیستم‌های عاملی مانند ویندوز مایکروسافت تمرکز یافته بود.

طبق اظهارات مقامات آمریکایی، این اقدام اکنون توانمندی‌های سایبر آمریکا را بی‌اثر کرده زیرا سلاح‌های سایبر برای استفاده علیه لینوکس، یونیکس و ویندوز طراحی شده بودند.

کمیسیون بازبینی اقتصادی و امنیتی آمریکا- چین سال گذشته هشدار داده بود چین برنامه جنگ سایبر پیشرفته‌ای طراحی کرده و ظرفیت خود برای نفوذ به شبکه‌های رایانه‌های آمریکا برای کسب اطلاعات محرمانه را افزایش داده است.

چین یافته‌های این کمیسیون را رد کرده و گزارش‌های اخیر روزنامه‌های آمریکایی که هکرهای چینی را عامل حمله‌های اینترنتی به پروژه محرمانه هواپیمای جنگنده جدید آمریکا معرفی کرده بودند، تکذیب کرده است. 
 
IRITN.com