Programing.BlogSky.com
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


Multisession چیست؟


این امکان وجود دارد تا زمانی که دیسک فضای خالی کافی داشته باشد، در دفعات جداگانه داده ها را به آن اضافه و رایت کنید.

Multisession چیست؟

این امکان وجود دارد تا زمانی که دیسک فضای خالی کافی داشته باشد، در دفعات جداگانه داده ها را به آن اضافه و رایت کنید.

توجه داشته باشید که این موضوع چیزی متفاوت از پاک کردن (Erase) دیسک های Rewriteable است که به شما امکان می دهند آنرا به عنوان یک دیسک نو بکار ببرید.نمونه ای از اطلاعات Disc info متعلق به دیسکی که بصورت Multisession رایت شده
در Multi-Session اصطلاحا گفته می شود که انتهای CD باز گذاشته می شود و Finalize (نهایی) نمی شود. وقتی دیسکی را کپی می کنیم بطور خودکار Finalize می شود و نمی توان انتهای آنرا باز گذاشت.


اگر با Backup و شیوه های آن آشنایی داشته باشید آنگاه به راحتی متوجه Update شدن داده ها در هنگام نوشته شدن Session های دوم به بعد خواهید شد.

البته در Nero Express داده های حذف شده در محل منبع (هارد دیسک) در دیسک حذف نخواهند شد اما اگر فایلی تغییر کرده باشد یا اضافه شده باشد در دیسک نیز اعمال خواهد شد.نمونه ای از گزارش به روزرسانی داده ها در زمان شروع Session های دوم و به بعدبه عبارت ساده، وقتی شما برای بار دوم (یا دفعات بعدی) می خواهید بر روی یک دیسک Multisession رایت کنید، نرم افزار Nero Express سعی می کند آن شاخه ها و فایل هایی که در دفعه (Session) قبل استفاده شده اند بیابد و با محتوای دیسک مقایسه کند و اگر چیزی تغییر یا اضافه شده، آنها را بر روی دیسک نیز اعمال کند. در پوسته Nero Burning ROM می توان این  فرایند را لغو کرد.

در پوسته Nero Burning ROM گزینه های کاملی برای به روزرسانی داده ها وجود دارد. مثلا شما می توانید با علامت نزدن (uncheck) گزینه Refresh compilation when importing session

کلا اجرای قواعد به روز رسانی را از کار بیندازید، و آنگاه فقط آنچه اضافه می کنید به دیسک اضافه می شود.


پس از اینکه فرابند به روز رسانی خودکار انجام شود یا کلا خاموش شده باشد، آنگاه طبق رویه معمول شما خواهید توانست به اضافه کردن فایل ها و فولدر های مورد نظر به دیسک اقدام نمایید.

البته بهتر است این دو استفاده با هم ترکیب نشوند یعنی دو شیوه به روزرسانی خودکار (Refresh Compilation) وحذف و اضافه  کردن دستی. نه به این خاطر که در فرایند رایت مشکلی

پیش می آید بلکه به این خاطر که خودتان بدانید چه کار دارید می کنید و نتیجه مغشوش نباشد.

همچنین از آنجایی که از قبل (از Session های قبل) داده هایی بر روی دیسک وجود دارد، می توانید آنها را حذف یا تغییر نام  دهید.

منبع