Programing.BlogSky.com
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

طبق اطلاعات رسیده چند دانشجو هفته گذشته با نفوذ به سایت داشنگاه پیام نور خودشان توانسته بودند که نمره های خود را تغییر دهند.این موضوع باعث واکنش وزارت علوم برای امن کردن سایت های دانشگاهی شد.

 

بر این اساس دبیر شورای فناوری اطلاعات وزارت علوم برنا مه های پیشنهادی برای حفظ امنیت شبکه های سایت های دانشگاهی اعلام کرد.

 

امید فاطمی با بیان این مطلب افزود:در شورای آی تی پروژه ایی را تحت عنوان امنیت سایت های دانشگاهی طراحی کرده ایم که نتایج اولیه آن تهیه و به دانشگاه ها فرستاده شده است.

 

وس اظهار داشت:این پروژه باعث جلوگیری از هک کردن و همچنین ایجاد سوراخ خای امنتیتی و نحوه برنامه ریزی صحیح برای جلوگیری از چنین مشکلاتی برای دانشگاه ها ارائه شده است.

 

دبیر شورای آی تی وزارت علوم نیز خبر داد که دانشگاه ها باید دارای نسخه پشتیبان منظمی برای سایت های خود باشند تا نفوذ در سایت آسان نباشد.

 

وی اظهار داشت که نرم افزار هایی نیز برای جلوگیری از وارد شدن به امنیت سایت دانشگاه ها آماده شده است که به دانشگاه ها فرستاده خواهد شد.

 
فاطمی با بیان اینکه هر دانشگاهی در طراحی و راه اندازی سایت دانشگاه خود مستقل عمل می کند گفت :شورای آی تی نقش کمکی و راهنمایی را برای دانشگاه ها ایفا می کند. 
 
از:پرشین هک